top of page
SCA Sertifikalı Barista Eğitimi

EĞİTİM DETAYI

Barista sertifika programları, Barista Temel (Foundation) Eğitimi, Barista Uzmanlık (Intermediate) Eğitimi ve Barista Profesyonel (Professional) Eğitimi olmak üzere üç farklı seviyeye ayrılmıştır.

Eğitimler, SCA eğitimi verme konusunda yetkili 2019 Türkiye barista şampiyonu Nisan Ağca tarafından verilmektedir. Eğitimlerimizi kahve sektöründe çalışan veya kahve ile ilgilenen kişiler tercih etmektedir. 

BARİSTA TEMEL EĞİTİM

Eğitim Tarihleri: Talepler doğrultusunda planlanacak.

Eğitim Saatı: 09:00-17:00

Eğitim Süresi: 1 gün

Eğiti Yeri:

Eğitim Bedeli: Fiyat için irtibata geçin.

Eğitim Konuları: Genel kahve bilgileri, yetiştirici ülkeler, kahvenin tarihi, çekirdek türleri, öğütme, dozajlama ve tamping, özütleme, süt işleme teknikleri, uygulamalı içecek hazırlama.

BARİSTA UZMANLIK EĞİTİMİ

Eğitim Tarihleri: Talepler doğrultusunda planlanacak.

Eğitim Saatı: 09:00-17:00

Eğitim Süresi: 2 gün

Eğiti Yeri: 

Eğitim Bedeli:  Fiyat için irtibata geçin.

Eğitim Konuları: Kahvenin tarihi ve coğrafi kökeni, türleri, kahve ayıklama/işleme süreçleri, tadım kriterleri, öğütme ve öğütme ekipmanlarına genel bakış, dozajlama ve tamping, kahve demleme teknikleri ve özütleme süreçleri ve asidite/acılık üzerindeki etkileri, süt sanatında uzmanlaşma, hijyen, sağlık, güvenlik, müşteri hizmetleri, temizlik, bakım, sorun giderme, finansal yönetim, uygulamalı içecek hazırlama.

Katılım Koşulları: Katılımcılar, "Barista Temel Eğitimi" ' ne katılmış ve SCA Foundation sertifikası almaya hak kazanmış olmalıdır.

Barista kursunun sonunda, pratik sınav ve 25 soruluk yazılı sınav yapılacak ve geçişirse "SCA Barista Skills: Intermediate Barista Sertifikası" Almaya hak kazanılacaktır.

 

BARİSTA PROFESYONEL EĞİTİMİ

Eğitim Tarihleri: Talepler doğrultusunda planlanacak.

Eğitim Saatı: 09:00-17:00

Eğitim Süresi: 2 gün

Eğiti Yeri: 

Eğitim Bedeli: Fiyat için irtibata geçin.

Eğitim Konuları: Kahve türleri, işlenme süreci, çekirdek kavurma profilleri, kahve kavurmanın kimyası ve kavrulma sırasındaki fiziksel değişimler, kafeinin kahveden çıkarılma yöntemleri, espresso harmanlama, tadım uzmanlığı, mükemmel süt köpüğüne ulaşılması, refraktometre ve tadım yetenekleri, doğru özütleme teknikleri.

Katılım Koşulları: Katılımcıların Barista Teel Seviye Eğitimi'ne ve Barista Uzmanlık Eğitimi'ne katılmış, SCA Foundation ve SCA Intermediate sertifikalarını almaya hak kazanmış olmalıdır. İkinci seviye eğitim olan uzmanlık eğitimi sertifikası aldıktan sonra minimum 6 ay aktif olarak kahve işleme tecrübesi gerekmektedir. 

Barista kursu sonunda pratik sınav ve 35 soruluk yazılı sınav yapılacak ve geçilirse "SCA Barista Skills: Professional Barista Serifikası" almaya hak kazanılacaktır.

Başvuru Formu

Başvurunuz için teşekkür ederiz!

bottom of page