top of page

Aeropress Demleme

Yolculuklar için en iyi kahve aksesuarlarından biridir. Evde, işte, hatta tatilde mükemmel bir kahve hazırlamak Aeropress ile çok kolay. Aeropress alışılmışın dışında çok özel bir kahve hazırlama tekniğine sahiptir. Doğal aromaları kaybolmadan kahveniz kısa sürede hazır olur. Aynı zamanda diğer filtre kahve yöntemlerinden çok daha hızlıdır, çantaya rahatlıkla sığar. Basit ve hızlı kullanım ve kolay temizleme imkanı sunmaktadır.

 

MALZEMELER

 • 15 gr taze kavurulmuş kahve

 • 240 ml kahveye uygun su (94°C)

 • Kahve öğütücü

 • Hassas tartı

 • Kronometre

 


HAZIRLANIŞI

 1. 15 gr kahveyi deniz tuzu kalınlığında elektronik veya bir el değirmeni ile öğütün.

 2. Aeropress’inizi yerleştirin ve kahvenizi içine boşaltın.

 3. Demlemeye başlamak için yavaşça sıcak suyunuzu kahvenin üzerine dökün. Aeropress’in yanlarından kahvenizin ıslanıp ıslanmadığını görebilirsiniz. Böylece kuru kalan bölgelere daha agresif su dökerek tamamını ıslatabilirsiniz.

 4. Suyu tepeye kadar doldurunca bir buçuk dakika boyunca kahvenin demlenmesi için bekleyin. Zaman dolunca kaşığı önce öne arkaya, sonra sağa sola yavaşça hareket ettirerek kahveyi karıştırın.

 5. Filtreyi kapağa yerleştirip sıcak su ile ıslatın. Bu hareket filtrenin tadını alır ve kapağa yapışmasını sağlar.

 6. Kapağı kapatın, kitleyin ve kahveyi içeceğiniz bardağın üzerine çevirin. Yavaşça bastırın, bütün suyun süzülmesini sağlayın. 20 saniye içinde bütün suyun dökülmesine özen gösterin.

Kahveniz hazır, bardaklarınıza servis ederek keyifle tüketebilirsiniz.

47 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page