top of page

Kahve Makinesi Servisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Korona virüs sebebiyle bir süredir dükkanları içerisinde müşterilerini ağırlayamayan kafeler, yasakların gevşetildiği bu günlerde masalarını tekrar müşterileri için sunuyor. Normalleşme sürecinin başladığı bu günlerde kafelerimiz artık, eski günlerdeki gibi daha yoğun çalışmaya başlıyor. Bu süreçte işletme sahiplerinin ve çalışanlarının özenle dikkat etmesi gereken bir konu; bir süredir çalışmayan veya seyrek kullanılan kahve makinelerinin tekrar yoğun tempoya geçildiğinde arıza çıkartabilme ihtimalidir.

Bunun birçok sebebi olabilir. Atlattığımız sert, soğuk havadan kaynaklı kullanılmayan makinelerde donma sonucu meydana gelen hasarlar veya kullanılmayan kahve makinelerinin temel bir diğer sorunu kireçlenme sonucu tıkanıklık. Bu gibi durumlar sonucunda başvuracağınız kahve makinesi servisleri yazımızın temel konusunu oluşturuyor. Çünkü, son dönemde ortaya çıkan fırsatçı sahte servisler veya kendini kurumsal servis gibi tanıtan aracı kişiler işletmeleri ciddi zararlara uğratıyor.


Google’da arama yaptığınızda karşınıza çıkan reklamlı içeriklere ve “Her türlü espresso makinesi tamir servis, Cimbali servisi, La Marzocco Servisi, veya Bezzeera, Brasillia, Conti, ECM, Elektra, Faema, Expobar, Gaggia, Fiorenzato, Franke Shaphir, Cimbali S300, Mypresso servisi” gibi tanımlara hemen itimat etmeyin. Piyasada kahve makinesi servisi konusunda yetkin olmayan aracı kişiler veya dolandırıcıların eline düşen birçok kahve makinesi sahibi mağdur durumda. Ya kahve makineleri iddia edildiği gibi bakından geçirilip onarılmıyor ya da tamamen çalınıyor.


Kahve makinenizi emanet edeceğiniz servisi veya kişileri mutlaka araştırın gerekirse atölyelerini ziyaret ederek yaptıkları çalışmaları bire bir yerinde görmeyi talep edin.


Caff Market ekibi olarak bakımını ve onarımını üstlendiğimiz kahve makineleri görsellerinden ufak bir seçkiyi yazımızın altında görebilirsiniz. Servis çalışmalarımızın tamamında kahve dünyası otoritelerinin hassas noktası olan NSF (Halk Sağlığı ve Güveliği Kurumu) tarafından onaylanmış kimyasallar kullanılıyor. Teknik ekibimiz kahve makineniz üzerinde yapılacak işlemleri adım adım sizlere aktarıyor. Bakım sonrasında kahve makineniz üzerinde yapılan işlemlere dair detaylı bir teknik rapor oluşturuluyor.